Výhřevné náplně

Již více než 70 let získáváme zkušenosti spojené s výrobou výhřevných náplní používaných světovými výrobci ohříváků vzduchu i spalin prakticky na všechny typy zařízení.

Profily výhřevných náplní jsou vyráběny na moderní automatizované lince jediné na území bývalého Československa. Speciální stříhací zařízení umožňuje stříhat profily s tolerancí max. +/- 1 mm, čímž je dosaženo vysoké tvarové přesnosti výhřevných náplní košů.

Dle požadavků zákazníka je možno dodávat výhřevné náplně v několika variantách provedení rámečku v závislosti na konstrukci rotoru a prostředí.

Pro spalování paliv s vyšším obsahem síry jsou pro studený konec ohříváku dodávány výhřevné profily chráněné proti nízkoteplotní korozi z materiálu CORTEN nebo se smaltovaným povlakem s mimořádně vysokou odolností v prostředí kyseliny sírové. Dlouhodobé funkční zkoušky smaltovaných profilů v reálném prostředí prokázaly, že životnost smaltů je nejméně 4 x vyšší než z nechráněné uhlíkaté oceli. Smaltovaný povrch také snižuje tvorbu nánosů. Hmotnost nánosů na smaltovaných profilech činí pouze 15 – 40 % hmotnosti nánosu na nechráněné oceli. Důležitá je také možnost snížení odchozí teploty spalin. 

Member of
Partneři: