Sloučení výrobních závodů společnosti PBS INDUSTRY

Sloučení výrobních závodů společnosti PBS INDUSTRY

25.5.2017

Vyjádření vedení společnosti

Po sloučení výrobních závodů společnosti PBS INDUSTRY najde značná část zaměstnanců z Moravského Krumlova uplatnění v Třebíči


(Moravský Krumlov, 25. května) Ke sloučení výrobního závodu společnosti PBS INDUSTRY v Moravském Krumlově s výrobním závodem v Třebíči dojde od 1. července letošního roku. Důvodem je dlouhodobá neperspektivnost výroby ocelových konstrukcí v moravskokrumlovském areálu. Značná část zaměstnanců najde uplatnění v mateřském výrobním závodě PBS INDUSTRY v Třebíči.  

„Výroba ocelových konstrukcí je však kvůli stále narůstajícím cenám oceli, asijské konkurenci a očekávanému posilování koruny dlouhodobě ekonomicky neudržitelná. Rozhodli jsme se proto pro změnu celkové strategie a budeme se nadále orientovat na výrobu s vyšší přidanou hodnotou s nízkou zakázkovostí a zcela podpoříme třebíčský výrobní program se zaměřením na automotive a energetiku,“ říká generální ředitel PBS INDUSTRY Ing. Karel Pléha.

Právě v Třebíči nalezne uplatnění část stávajících zaměstnanců. „V případě potřeby jim zajistíme pravidelnou dopravu mezi Moravským Krumlovem a Třebíčí. Vůči zbylým pracovníkům dodržíme pochopitelně všechny zákonné závazky a management PBS INDUSTRY chystá pro dotčené zaměstnance podporu nad rámec zákona ve formě individuálního personálního poradenství. Zprostředkujeme jim kontakty na personální agentury nebo na zaměstnavatele v regionu, kteří hledají zaměstnance,“ uvedl Ing. Pléha. Společnost také naplní veškeré závazky ke svým obchodním partnerům, zejména v rámci dokončení aktuálních zakázek.

Member of
Partneři: